Kérjük, válasszon kiszállítási helyet

Az ország/régió kiválasztása befolyásolhatja az árat, a szállítási lehetőségeket és a termékválasztékot.
Kapcsolattartóm
igus® Hungária Kft.- iroda

Ipari Park utca 10.

H-1044 Budapest

+36 1 3066486
+36 1 4310374
HU(HU)

Egyszerűbbé tesszük a legbonyolultabb energiaellátó rendszereket is

A mérnöki projektek tervezése során minden lépést házon belül végzünk el, és mindent gondosan tesztelünk a világ legnagyobb, energiaellátó rendszerek vizsgálatára szolgáló kísérleti laboratóriumában. Globális mérnöki és összeszerelő hálózatunk révén a világ bármely pontján kézben tudjuk tartani projektjeinket, így a rendszereink szállítását, beszerelését, tesztelését és karbantartását rövid időn belül el tudjuk végezni.
 
Lejjebb görgetve történeti áttekintést kaphat a legérdekesebb projektjeinkről:

1992
Első nagy projektünk: egy vezetési szimulátor


A vezetési szimulátor sebessége és gyorsulása páratlan volt a maga idejében.
Vezetési szimulátor

Nyílt tengeri átvontató alkalmazás

1993
Nyílt tengeri átvontató alkalmazás


A fúróberendezések átvontatására szolgáló alkalmazás esetében komoly kihívást jelent a szélsőséges környezet és a nagy töltősúly. Ezt az alkalmazást egy E4 sorozatú műanyag energialánc segítségével valósították meg sikeresen. Előnyei az acélláncokkal szemben:
  • Korrózió- és UV-álló
  • Kábel- és csőkímélő megoldás a műanyagból készült belső elválasztórendszernek köszönhetően
  • Akár 70 %-kal könnyebb, mint az acélláncok
  • Egyszerűen módosítható, moduláris kialakítás
  • Tengervízálló és nyílt tengeri használatra is alkalmas

1995
Komposztálóüzem


Rendkívül nagy páratartalom mellett is megbízható energiaellátó rendszerek: A komposztálóüzemben egy egyedi kialakítású, nagy igénybevételre tervezett vezetővályút szereltek be 6 m-es alátámasztási távolsággal, melyet az épület tartóelemeihez igazítottak. A vályú 186 m hosszan és 0,17 m/s sebesség mellett vezeti el az e-chain energialáncot (5050CR.40.300.S10.0.E) a chainflex kábelekkel és csövekkel együtt.
Komposztálóüzem

Utólag beszerelt RTG az Egyesült Királyságban

1996
Utólag beszerelt RTG az Egyesült Királyságban


A gumikerekes portáldarut korábban egy függőkábeles, ún. kábelvonó rendszerrel szerelték fel. Az 5050.35.250.0 számú energialánccal, chainflex kábelekkel és egy rozsdamentes acélból készült vezetővályúval megalkotott mintaprojekt sikeresnek bizonyult: Mára már több mint 3500 ilyen rendszer van használatban.

1997
Kanadai hajókirakodók


A két hajókirakodót egy galvanizált vezetővályúban elhelyezett, 4040CR.15.250.0 számú energialánccal szereltük fel a házzal együtt. A lánc  151,5 m-es úthosszon mozog 5 m/s sebességgel, amely a maga idejében páratlan teljesítmény volt.
 
 
 
 
Hajókirakodó

A londoni Királyi Operaház

1998
A londoni Királyi Operaház


Színpad-technológiai zig-zag megoldás: A londoni Királyi Operaház 30 m-es úthosszal rendelkező traverzére egy kompakt tárolókosárral ellátott e-chain energialáncot szereltek fel, melyben a cikkcakkban végzett mozgás során a lánc halkan összehajlik.

1999
Egy hawaii teleszkóp forgatómodulja


A hawaii Gemini Obszervatórium forgatómodulja 4200 m-es tengerszint feletti magasságban a Mauna Kea vulkánon. A projekt megvalósítása során a legnagyobb kihívást a földrengésbiztosság, valamint az UV- és ózonállóság jelentették.
 
540°-ban forgó alkalmazás
Kialakítás: Azimut a 640.600/600.400/1800.0 számú e-chain energialánccal, a tükör az 5050.30.150/1825.0 számú e-chain energialánc révén további 90°-kal elforgatható.
 
Mind a mai napig azokat az igus e-chain energialáncokat használják, amelyeket eredetileg kiszállítottunk.
Hawaii forgatómodul

Hajókirakodó Malajziában

2003
Hajókirakodó Malajziában


A hajókirakodó biztonságos energiaellátásáról három különböző e-chain energialánc gondoskodik:
 
A 441 m-es úthosszon az 5050CR.28.300.0 számú e-chain energialánc felváltotta a korábban használt motoros kábeldobot. A kocsiúton az 5050CR.21/21/21.250.S10.0.E számú e-chain energialánc 90,5 m-t tett meg 3,16 m/s sebességgel. A vezetőfülkét egy 4040C.25.150.0 számú e-chain energialánccal szerelték fel, melynek úthossza 70,8 m volt.

2003-2007
Fellendül a projektek üzletága

Hulladékégető üzemek, mozgó stadiontetők és pályák, vonatmosó rendszerek, tengeri zsilipek, gátak, utasbeszállító hidak, olajtartályok, erőművek...
 
Számos iparágban referenciák és sikeres projektek sora bizonyítja problémamegoldó készségünket, így ösztönözve bennünket az újabb és újabb kihívások legyőzésére.   
Projektek a legkülönfélébb iparágakban

A tušimicei lignittüzelésű erőmű

2007
Világrekord: A legnagyobb úthossz – 615 m


A csehországi Tušimice lignittüzelésű erőművében a világ leghosszabb műanyag energialáncát szereltük be, melynek úthossza 615 m. Olykor a hét minden napján, a nap minden órájában folyamatosan üzemel, máskor viszont akár egy hónapig sem mozdul. A lánc gond nélkül veszi az akadályokat, hiszen mostanáig mindössze néhány műanyag kereszttartót kellett kicserélni. Az erőműben az 5050RHD típusú láncot használják. A lánctagok görgőkkel vannak felszerelve, melyek nagyban csökkentik a súrlódási együtthatót, ezáltal pedig akár 57%-kal kevesebb hajtóenergia szükséges az energialánc-rendszer mozgatásához.

2009
Láncos körhinta Bécsben


Valószínűleg az Ön számára is ismerős a bécsi Práter óriáskereke. A vidámpark egy másik kedvelt attrakciója a láncos körhinta, amely 112 m-es magasságával a világ legnagyobbika. A szerkezet 80 m-es lökethosszú energiaellátó rendszere egy E4.56 e-chain energialáncot használ chainflex kábelekkel és egy függőleges flizz rendszerrel. Sebessége 2,7 m/s.
Bécsi körhinta

2010
A világ legnagyobb e-chain energialánca (Belgium)


A világ legnagyobb műanyag energialáncát, az E4.350R láncot a belgiumi Amoras projektjében használták. Az iszapkezelő telep e-chain energialáncának úthossza nem kevesebb mint 137 m. A lánc chainflex kábeleket és egy 300 mm vastagságú csövet szállít, amely iszappal és üledékkel tele méterenként mintegy 100 kg-ot nyom.  Az energiaellátó rendszer mellett beszereltek egy alumíniumból készült, korrózióálló vezetővályút is, és telepítették az  iSense EC. P diagnosztikai eszközt. Ez utóbbi a láncra ható húzó-/tolóerőket méri, és a kiszámított követelményeknek megfelelően kompenzálja őket.

2010
Marókerekes kotrógép


Egy rendkívül kis beszerelési helyet biztosító és rengeteg porral járó alkalmazás, nevezetesen egy 1960-as és 1970-es évekből származó felhordóegység csúszógyűrűjét egy 360°-ban forgó energiaellátó rendszerre cserélték. A projekt során egy 5050C.30/30.400/6850.0 e-chain energialáncot szereltek be optikai kábelekkel és hálózati technológiával, valamint egy igus vezetővályút és ún. „úszó szigeteket”, melyek még erőteljes rezgés mellett és ferde helyzetben is megbízható vezetést tesznek lehetővé.
Marókerekes kotrógép

Nyílt tengeri forgómodul

2012
900°-ban forgó nyílt tengeri modul

 

Egy szélerőművek építéséhez használt hajó ún. „leg encircling” daruját egy 900°-ban és több irányban forgatható modullal (MRM) szereltük fel. A modul lehetővé teszi az optikai és egyéb adatkábelek megbízható elvezetését, melyek többek között például a darun elhelyezett kamerák vezérléséhez szükségesek. A teljes rendszert az ügyfél kívánalmainak megfelelően terveztük meg és szereltük össze, melyet végül a sikeres próbaüzem során fogadtak el.


2014
Szárazföldi tápellátás LNG uszályok számára


Az LNG uszályok rakparthoz való csatlakozása érdekében kifejlesztettük az igus szárazföldre vezető „áramfolyosóját”. Ennek segítségével a személyzet egyrészről kijuthat a fedélzetről a partra. Másrészről azonban a folyosó rendelkezik egy igus energiaellátó rendszerrel is, amely négy közepes feszültségű vezetéket tartalmaz csatlakozókkal, melyeket a rakparton található hatalmas tápellátó dobozokba lehet bedugni. A rendszer kompenzálja az uszály folyamatos mozgását, és megbirkózik az akár 8 m-es hullámokkal és ár-apály ingadozásokkal is.
LNG uszály

e-spool power

2015
Egy nyílt tengeri olajfúró torony bontása


A nyílt tengeri fúrótorony lebontásához szükséges vágóberendezéseket, beleértve a kamerás felügyeleti rendszert , 50 m mélyen engedték le a vízbe a torony állólábai mentén az e-spool power, az igus csúszógyűrű nélküli kábeldobja segítségével. Így le lehetett bontani a szerkezetet, és elő lehetett készíteni a szállításhoz.

2016
A legnagyobb forgómodul


Egy FPSO kikötőtorony felszállócső-behúzó rendszerének csörlőihez a jelenleg elérhető legnagyobb forgómodult használtuk. A maximális forgásszög 380°.
A legnagyobb forgómodul egy kikötőtoronyban

e-chain energialáncok az ezredik STS daruban

2017
1000 STS daru – e-chain energialánccal


2017-ben felszereltük az ezredik STS (hajóról szárazföldre rakodó) darut is az igus energialánc-rendszerével, ezzel is bizonyítva, hogy világszerte a könnyű és tartós alkatrészeké a jövő. Az esetek döntő többségében a gördülő energialáncokat nagy úthossz esetén alkalmazzák az alkatrészek élettartamának növelése, a hajtóenergia csökkentése, valamint a zaj jelentős mérséklése érdekében.

2019
e-loop – függesztett alkalmazásokhoz


A moduláris e-loop energialáncot a kábelek függesztett alkalmazásokban történő megbízható elvezetéséhez fejlesztettük ki az olaj- és gázipar, a nyílt tengeri iparágak, építőipari gépek, szárazföldi áramellátó létesítmények és szélerőművek számára. Az e-loop fix hajlítási sugárral vezeti el a kábeleket, ráadásul ellenáll a rezgéseknek és az ütéseknek is. A felső meghajtású rendszerekben kiváló alternatívát kínál a szervizhurkokkal szemben, melyek az erős szél hatására könnyen letörhetnek, és nem biztosítanak megfelelő vezetést a kábelek számára, melyek ezért megtörhetnek.
e-loop

A 2020-as vector-díj arany fokozatának nyertese

2020
Nagy sebességű RBR megoldás


A Gildemeister Italiana S. p.A. automatikus esztergagépében egy hatorsós dob mozgatja a munkadarabokat a megfelelő szerszámhoz rendkívüli pontossággal, mindössze 0,65 másodperc alatt. Annak érdekében, hogy a vezérorsók visszaállhassanak a kiinduló helyzetbe, a dobnak 300°-ban kell visszafordulnia. A három tonnánál is nehezebb egységnek ehhez a művelethez mindössze egyetlen másodpercre van szüksége. Az igus egyedülálló energiaellátó rendszere együtt fordul a dobbal, és lehetővé teszi az orsódobok lineáris mozgását – nyolc energialánccal, 64 kábellel és 73 csővel. A Gildemeister Italiana ezzel az alkalmazással 2020-ban elnyerte a vector-díj arany fokozatát.



Az "Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" and "yes" kifejezések az igus® GmbH/ Köln jogilag védett védjegyei a Német Szövetségi Köztársaságban és adott esetben egyes külföldi országokban. Ez a védjegyek nem teljes listája (pl. függőben lévő védjegybejelentések vagy bejegyzett védjegyek) az igus vagy az igus leányvállalatai Németországban, az Európai Unióban, az Egyesült Államokban és/vagy más országokban vagy joghatóságokon.

Az igus® GmbH felhívja a figyelmet, hogy a következő cégek, illetve az összes többi, hajtásokat gyártó és a webhelyen szereplő cég semmilyen termékét nem értékesíti: Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES, Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber. Az igus® által kínált termékek gyártója az igus® GmbH.