Kérjük, válasszon kiszállítási helyet

Az ország/régió kiválasztása befolyásolhatja az árat, a szállítási lehetőségeket és a termékválasztékot.
Kapcsolattartóm
igus® Hungária Kft.- iroda

Ipari Park utca 10.

H-1044 Budapest

+36 1 3066486
+36 1 4310374
HU(HU)

Síkkötőgépek

1

Energialánc, különféle kábelek, lineáris vezetőrendszer

2

Energialánc, különféle kábelek

A zokni melegen tartja a lábunkat, a sál és a sapka pedig megóv a megfázástól. A kötött áruk a ruhatárunk bővítésének gyakran a legfontosabb darabjai, különösen télen. Nyáron pedig védelmet nyújtanak a frissítő szellőkkel szemben.
A kötés a textíliák előállításának egyik legfontosabb módja a szövés mellett. Míg a szövés esetében a szálakat merőlegesen keresztezve állítják elő a szövetet, addig a kötésnél legalább két tű segítségével hozzák létre a szemeket, melyek majd a folyamat során a kelmét alkotják. A kötés folyamatának eredményeképpen létrejöhet egy önálló, kész ruhadarab vagy további feldolgozást igénylő kötött anyag is.
 
Bizonyos kötési technikákat már a Krisztus utáni első évszázadokban is használtak; a kötés sokáig önálló mesterség volt, és még napjainkban is kedvelt hobbi, mely az utóbbi években újra nagy népszerűségnek örvend. Például egyre több köztéri kötőfesztivált tartanak, a kötés maga pedig külön művészeti ággá vált.
A modern textilgyártásban ugyanakkor a kézzel végzett kötés már természetesen a múlté. Az első (kezdetben még kézzel üzemeltetett) kötőgépek a 19. század vége felé jelentek meg a piacon. Mára már számtalan különféle textíliát állítanak elő kötőgéppel (ruhadarabokat, háztartási vagy éppen ipari textíliákat, például szigetelőanyagokat). A kötőgépek pedig lehetnek sík- vagy körkötőgépek.
 
A gépi kötés alapvetően ugyanúgy történik, mint a kézzel végzett kötés; mindkét eljárás ugyanazon az elven működik. Legalább két tű segítségével egymás után szemeket formálnak a fonalból. Majd a szemek sorai adják ki a kötött anyagot vagy a kész ruhadarabot. A kötőgépeken ugyanakkor nem csak két tű található, hanem egy egész tűágy.
 
A körkötőgépek rengeteg tű segítségével kötik egybe körkörösen a szemeket, melyek így egyfajta „tömlőt” alkotnak – így készülnek például a zoknik.
 
síkkötőgépek esetében, a szemek kanalas tűkön függenek egy sorban, és egy mozgó lakatház köti le őket. A legtöbb síkkötőgép ugyanolyan módon van kialakítva. A tűágy és a lakatházvezető sín egy alapzaton helyezkednek el. A csévetartó asztal a fonaltekercsekkel pedig a gép felső részében található. Ez a videó kiváló áttekintést kínál a szerkezetről.

A síkkötőgépeken belül további különféle altípusokat különböztethetünk meg:

Egykiosztású, ún. single-gauge kötőgépek: Ezek a gépek csak egy fonalsűrűséggel dolgoznak, ezért csak egyfajta fonalat használnak.

Többkiosztású, ún. multi-gauge kötőgépek: Mint azt a nevük is mutatja, ezek a gépek több fonalsűrűséggel is képesek dolgozni. A többkiosztású gépek rendkívül rugalmasan alkalmazhatók.

Jacquard-síkkötőgépek: Ezeken túlmenően ezekkel a gépekkel két- vagy többszínű minták is kialakíthatók a kelmén.

Intarzia: Olyan speciális technika, melynek révén a minta csak a kelme egyik oldalán látható.

Milyen előnyöket kínál az igus® a síkkötőgépek esetében?

A textilipart a minőség, a precizitás és a tisztaság mozgatja. Mindezek a szempontok az igus® termékek használata mellett szólnak a síkkötőgépekben, mivel hibatűrőek, és egyáltalán nem igényelnek kenést. Mi is lehet rosszabb annál, ha a gyönyörű ruhadarabon egy kenőanyagfolt éktelenkedik, amelyet több mosás után sem sikerül eltávolítani?
 
Az E2/000 sorozatú e-chain® energialáncok ideális megoldással szolgálnak a lakatház meghajtásához, mivel rendkívül megbízható energiaellátást biztosítanak. A lakatházvezető sín nagy pontossággal kivitelezhető a teljes mértékben kenésmentes drylin® N lineáris vezetőrendszer segítségével. Mindkét termékcsaládot nagy sebesség, kopásállóság és halk működés jellemzi. A minimális karbantartásigény pedig nagyban csökkenti az állásidőt.
 
Az igus® e-chain system® energialánc-rendszerek ideálisan működnek együtt az igus® chainflex® kábelekkel. Az e-chain® energialáncokhoz hasonlóan ezek a kábelek is kiválóan megfelelnek minden olyan kihívásnak, amelyekkel a kötőgépeknek az üzemi környezetben meg kell birkózniuk, legyen szó a magas hőmérsékletről, a szálmaradványok okozta szennyeződésekről vagy éppen a kelmék feldolgozásához, például aviválásához használt vegyszerekről.


Az "Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" and "yes" kifejezések az igus® GmbH/ Köln jogilag védett védjegyei a Német Szövetségi Köztársaságban és adott esetben egyes külföldi országokban. Ez a védjegyek nem teljes listája (pl. függőben lévő védjegybejelentések vagy bejegyzett védjegyek) az igus vagy az igus leányvállalatai Németországban, az Európai Unióban, az Egyesült Államokban és/vagy más országokban vagy joghatóságokon.

Az igus® GmbH felhívja a figyelmet, hogy a következő cégek, illetve az összes többi, hajtásokat gyártó és a webhelyen szereplő cég semmilyen termékét nem értékesíti: Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES, Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber. Az igus® által kínált termékek gyártója az igus® GmbH.